Τετάρτη 16 Μαρτίου 2016

Πήραμε το πρώτο κύπελλο και συνεχίζουμε!

Το πρωί της Τρίτης 15 Μαρτίου δεν ήταν σαν τα άλλα πρωινά.Πρόκειται για μια ξεχωριστή μέρα γεμάτη χαρά και πανηγυρισμούς.Όλοι οι μαθητές του σχολείου μας μαζεύτηκαν να υποστηρίξουν τη σχολική μας ομάδα στον τελικό της Αθήνας.Αντίπαλός μας το 5ο Λύκειο από το Γουδί.Μετά από ενα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες μας στο δεύτερο μέρος ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν με τον Δημήτρη να πετύχουν γκολ. Το 1-0 διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα παρά του οτι η ομάδα μας επαιξε σχεδόν το μισό ημίχρονο με 10 παίκτες λόγω -αυστηρής με δύο κίτρινες κάρτες - αποβολής απο τον διαιτητή.

Οπως ηταν φυσικό το σφύριγμα της λήξης απο τον διαιτητή ξεσήκωσε την κατάμεστη απο τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας κερκίδα.Οι παίκτες μας με το κύπελλο στα χέρια πλησίασαν την κερκίδα και αποθεώθηκαν ενώ οι πανηγυρισμοί συνεχίστηκαν και στο δρόμο της επιστροφής αλλά και στο σχολείο.

Τώρα η συνέχεια είναι στις 31 του μήνα με τον επόμενο αγώνα σε επίπεδο περιφέρειας Αττικής πλέον.

Περιμένουμε και άλλες νίκες και χαρές απο τους παίκτες μας...

Φωτορεπορτάζ: Χάρης Παπαδημητρόπουλος